молодь

16 днів проти насильства – це глобальна акція, яка проводиться щорічно з 25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок до 10 грудня – Міжнародний день прав людини.

Метою цієї акції є підвищення уваги до проблеми насильства щодо жінок та дівчат, а також сприяння змінам у суспільстві для запобігання насильству та покарання винних.

Початок акції був започаткований в 1991 році Центром захисту жінок у Лондоні та з того часу став традиційним об’єднанням активістів, організацій та урядових структур по всьому світу. За цей період акція стала символом міжнародного руху, який вимагає припинення насильства.

Основними завданнями акції “16 днів проти насильства” є популяризація ідеї рівності та недопущення будь-якого виду насильства, а також покарання винних у цьому. Крім того, акція спрямована на підтримку жертв насильства та надання їм необхідної допомоги.

Україна також приєдналася до цього міжнародного руху, проводячи ряд заходів протягом 16 днів для популяризації ідеї припинення насильства щодо жінок та дівчат. Це важлива ініціатива, яка сприяє позитивним змінам у суспільстві та забезпеченню безпеки та захисту прав жінок та дівчат.