конкурс читців-декламаторів, присвячений річниці від дня народження Лесі Українки

Дата: 06.02.2024 10:54

про щорічний обласний конкурс читців-декламаторів,

присвячений річниці від дня народження Лесі Українки

1.Загальні положення

1.1. Обласний конкурс читців-декламаторів проводиться щороку в лютому місяці (до дня народження Лесі Українки). Наказом Управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації встановлюється дата та час проведення конкурсу за попереднім узгодженням з управлінням культури і туризму Звягельської міської ради.

1.2. Місцем проведення конкурсу є місто Звягель Житомирської області.

1.3. Метою та завданням конкурсу є:

− вшанування пам'яті видатної української письменниці, поетеси, прозаїка, перекладача Лесі Українки;

− формування інтересу до творчості видатної української поетеси;

− виховання естетичного смаку та виявлення творчих здібностей у школярів та студентської молоді;

− сприяння творчому розвитку і самовдосконаленню виконавців, залучення їх до активної участі в культурному житті Житомирської області.

2. Умови та порядок проведення конкурсу

До участі у конкурсі запрошуються діти та студентська молодь Житомирської області (вік яких не перевищує 20 років) – переможці загальношкільних, міських та районних конкурсів.

2.1. Конкурс проводиться за віковими категоріями:

І категорія – від 6 до 9 років (включно);

ІІ категорія – від 10 до 13 років (включно);

ІІІ категорія – від 14 до 16 років (включно);

IVкатегорія – від 17до 20 років (включно).

2.2. До участі в конкурсі допускається читання:

− творів Лесі Українки;

− власних віршів про Лесю Українку;

− віршів інших поетів про Лесю Українку.

2.3.Для конкурсного прослуховування кожен учасник готує один твір або літературну композицію з творів.

Твір може супроводжуватись музичним оформленням (флеш-носії-мінус) або живим звуком. Допускається виступ в гримі та у сценічних костюмах із використанням реквізиту.

Тривалість виступу не повинна перевищувати 5 хвилин. За необхідністю журі залишає за собою право зупиняти учасника під час читання.

2.4. Витрати конкурсантів на проїзд до місця проведення конкурсу та у зворотному напрямку, а також харчування здійснюється за рахунок сторони, що відряджає або за власний рахунок.

2.5. Бажаючі взяти участь у конкурсі не пізніше як за 3 дні до початку проведення конкурсу подають заявки за формою згідно з додатком до цього Положення. До заявки обов'язково додається копія свідоцтва про народження або копія паспорта (3 стор.) та копія ідентифікаційного коду за наявності (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний орган державної податкової служби, і мають відмітку у паспорті).

Заявка подається за адресою: Палац культури імені Лесі Українки, пл. Лесі Українки 9, м. Звягель, 11701, e-mail: olenakylt2020@ukr.net. Контактні телефони: моб. (067)2956032, (093)8494554 Олена Володимирівна Тимощук, координатор конкурсу.

2.6. У заявці необхідно вказати автора та назву твору, вік учасника, адресу та контактні телефони.

2.7. Конкурс проводиться в умовах воєнного стану. У приміщенні Палацу культури імені Лесі Українки, знаходиться облаштоване укриття, що відповідає необхідним умовам. Учасники конкурсу будуть ознайомленні з правилами поводження у разі повітряної тривоги, евакуації, розташуванням та перебуванням в укритті.

3. Журі конкурсу

3.1. Наказом Управління культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації затверджується склад журі. До складу журі, яке становить не менше 5 – ти осіб, входять: режисери, актори, майстри літературного жанру, заслужені працівники культури України.

3.2. Журі конкурсу прослуховує конкурсантів і визначає переможців за такими критеріями:

− відповідність тематиці конкурсу;

− реалізація художнього задуму твору;

− творчий підхід та індивідуальність виконавців;

− рівень виконавської майстерності;

− артистизм та сценічна культура.

3.3. Рішення журі є остаточним і оскарженню не підлягає.

4. Відзначення та нагородження переможців

4.1.За підсумками конкурсних прослуховувань журі конкурсу визначає Гран–Прі, звання лауреата найкращому учаснику конкурсу та переможців:

у першій віковій категорії:

− III місце та звання лауреата,

− заохочувальний приз наймолодшому учаснику;

у другій віковій категорії:

− III місце та звання лауреата;

у третій віковій категорії:

− III місце та звання лауреата;

у четвертій віковій категорії:

− III місце та звання лауреата,

− заохочувальний приз за власний твір про Лесю Українку.

4.2. Переможці нагороджуються дипломами та пам'ятними подарунками.

4.3. Журі залишає за собою право перерозподіляти призовий фонд.

5. Фінансування конкурсу

5.1.Фінансування урочистостей здійснюється за рахунок коштів, передбачених Управлінням культури та туризму Житомирської обласної військової адміністрації, управлінням культури і туризму Звягельської міської ради та інших джерел, не заборонених чинним законодавством України.