Всесвітній тиждень обізнаності про антибіотики
Мета - підвищення інформованості громадськості в усьому світі про проблему стійкості до протимікробних препаратів, щоб не допустити її подальшого розвитку та поширення.
Хтось приймає антибіотики без призначення лікаря.
Хтось не дотримується рекомендацій та припиняє приймати препарат на свій розсуд.
Це прискорює таке явище як антибіотикорезистентність.
Антибіотикорезистентність - це стійкість бактерій до антибактеріального препарату, який має їх знищити. Чим частіше ми вживаємо антибіотики, тим швидше виникає цей процес.
Чим це загрожує людству?
1.За прогнозами ВООЗ, якщо нічого не вдіяти вже зараз, то до 2025 року більша частина протимікробних препаратів втратить свою ефективність. Лікування отиту, циститу більше не обмежаться прийомом ліків. А акушерам варто буде згадати, як приймати важкі пологи без кесаревого розтину.
Бо операція загрожуватиме породіллі смертельною інфекцією.
2. Вже у 2050 році антибіотикорезистентність може забрати до 10 мільйонів в життя щороку. Це означає, що ми можемо побачити як помирають від пневмонії наші онуки.
Життя в постантибіотикову еру означає, що нам варто забути про багато досягнень медицини, адже без антибіотиків навіть найпростіші операції знову стануть сметрельно небезпечними.
ЦЬОГО НЕ МОЖНА ДОПУСТИТИ.
ПРАВИЛА ВІДПОВІДАЛЬНОГО ВЖИВАННЯ АНТИБІОТИКІВ.
- антибіотики діють лише на бактерії, еіколи не використовуйте їх при вірусних інфекціях, бо антибіотики безпорадні в боротьбі з ними;
- не займайтесь самолікуванням, лише лікар може чітко визначити, коли варто приймати антибіотики та які саме;
- не переривайте курс антибіотиків самостійно, і ніколи не використовуйте самовільно антибіотики з пачки, яка залишилася після курсу лікування;
- вакцинуйтесь, стежте за гігієною рук, тримайтесь якомога далі від хворих людей;
- негайно звертайтесь до лікаря, якщо антибіотики, які він прописав, не полегшують симптоми захворювання.