Як підготуватися до здачі крові?

Дата: 18.07.2024 11:13

Як підготуватися до здачі крові

1. За 3-5 днів не слід приймати ліки, що розріджують кров, такі як аспірин, анальгін, спазмолітики. Якщо застосування будь-яких лікарських засобів має місце, то перед донацією донору слід отримати консультацію у медпрацівників центру крові.
  2. За 2 доби не можна вживати алкоголь та енергетичні напої.
  3. Обов’язково потрібно добре виспатися, а в день донації – легко поснідати.
  4. Рекомендується утриматися від куріння за годину до і після процедури. Отруйна дія нікотину, що потрапила у кров, небезпечна для пацієнтів, особливо для новонароджених. Крім того, це може погано вплинути на самопочуття донора.
  5. За день до донації не варто вживати смажене, гостре, солоне, копчене, фастфуд, чипси, сухарики, банани, яйця, молочні продукти і масло. Краще вживати: солодкий чай, морс, компот, мінеральна вода, варення, хліб, сухарі, відварні крупи, риба, овочі, фрукти (крім бананів), відварне дієтичне м'ясо, макаронні вироби без додавання масла, печінка.
  6. При собі потрібно мати паспорт або застосунок «Дія».
  7. Під час огляду лікарем перед процедурою відверто відповідайте на запитання і не приховуйте інформацію про вживання ліків, алкоголю, наркотичних речовин і перенесені захворювання.
  8. Гарне самопочуття після здавання крові крові забезпечать 2 склянки води, випиті перед донацією.

Донорами не можуть бути:

• люди з активними або минулими серйозними серцево-судинними хворобами, патологіями дихальних шляхів;
  • із захворюваннями центральної нервової системи;
  • з хворобами сечостатевої системи;
  • гематологічними, імунологічними, шлунково-кишковими та онкологічними захворюваннями;
  • з патологічною схильністю до кровотеч;
  • хворі на гепатити В і С (із перенесеною хворобою Боткіна здавати кров можна);
  • люди, що живуть із ВІЛ.

Чи можна бути донором…

Після інфекції

Після інфекційних хвороб потенційні донори відсторонюються від здачі крові щонайменше на 2 тижні після дати повного клінічного одужання.

Проте для деяких інфекцій можуть застосовуватися інші періоди тимчасового відсторонення, які можуть тривати і понад 2 роки

Після щеплення

Після щеплень більшістю інактивованих вакцин і за умови задовільного самопочуття людини відсторонення від донорства НЕ потрібне.

А от після щеплення живими вакцина – доведеться почекати 4 тижні

Після татуювання

Після нових татуювань ви не зможете бути донором упродовж 6 місяців.