ДО УВАГИ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ( ВПО)

Дата: 06.02.2024 10:14

Які категорії громадян не можуть претендувати на виплати
З 1 серпня 2023 року грошові виплати ВПО припинили виплачувати особам, які:
•  перебувають за кордоном більше ніж 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих та документально підтверджених причин.
•  перебувають в місцях позбавлення волі чи були засуджені за колабораціонізм.
•  є ВПО, що повернулися до покинутого місця проживання.
Окрім того, у 2024 році скасували виплати ВПО громадянам, які:
•  придбали квартиру, будинок чи земельну ділянку на суму понад 100 тис. грн (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);
•  придбали новий транспортний засіб, з року випуску якого минуло менше ніж 5 років (крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби ЗСУ);
•  мають власне житло площею понад 13,65 кв. м на одного члена сім’ї на територіях, де не ведуться активні (можливі) бойові дії або які не є окупованими;
•  придбали іноземну валюту на загальну суму понад 100 тис. грн (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківські метали;
•  мають на депозитному банківському рахунку кошти на загальну суму понад 100 тис. грн.
Кому з ВПО залишать виплати з 1 березня
1 березня 2024 року підтримку продовжать для ВПО, які належать до найбільш вразливих категорій громадян, повідомили у Мінсоцполітики.
Так, соціальні виплати автоматично продовжаться на 6 місяців:
•  для пенсіонерів, чия пенсія менша за 9 444 грн;
•  для людей з інвалідністю 1 та 2 груп, дітям з інвалідністю віком до 18 років, тяжкохворим дітям;
•  для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, особам з їх числа віком до 23 років, а також батькам-вихователям і прийомним батькам.
Передбачено виплати й для інших категорій сімей, які вже з 1 лютого можуть звертатися по відповідну допомогу.
Зокрема, це стосується родин, дохід у яких не перевищує 9 444 грн на одну особу.
Також право на виплати для ВПО матимуть родини із дітьми до 14 років, які не мають змоги відвідувати виховні та навчальні заклади або навчання відбувається в гібридному форматі (офлайн та онлайн), отже батьки не мають можливості працювати.
Допомога продовжуватиметься родинам, у яких працездатні особи працевлаштувалися, зареєструвалися як фізична особа-підприємець, розпочали відповідну діяльність, отримали мікрогрант тощо.
Державну соціальну допомогу зможуть отримати і сім’ї, навіть якщо хтось із її працездатних членів не працює. Однак вони обов’язково мають зареєструватися в центрі зайнятості як безробітні або як особи, що шукають роботу.