Городоцька територіальна громада

Житомирська область, Житомирський район

Безпечне купання на Водохреща

Дата: 05.01.2024 14:23
Кількість переглядів: 90

БЕЗПЕЧНЕ КУПАННЯ НА ВОДОХРЕЩА: 5 ПРАВИЛ

 Купання у крижаній воді на Водохреща – поширена традиція, отже вже зранку 6 січня (за новоюліанським  календарем)  це робитимуть тисячі українців по всій країні. Однак очікувати, що разове купання в ополонці зробить вас здоровим раз і назавжди, не варто. Холодна вода насправді може бути корисною, але   лише при систематичному загартовуванні, тобто при щоденному контакті з холодною водою.

 Про що варто пам’ятати, занурюючись в ополонку, і чи всім це варто робити – читайте   нижче.

Правило перше. Пірнайте за умови, якщо ви загартовувалися заздалегідь. Адже різке занурення у холодну воду може спричинити погіршення самопочуття. Занурення у холодну воду може викликати запаморочення, блювання та шум у вухах, спазм коронарних артерій, аритмію, зупинку серця, судоми навіть у цілком здорової людини.

Правило друге. Перед заходом у воду зробити інтенсивну розминку. Не пірнати різко, а вмити обличчя, обтерти груди, живіт, спину і лише після цього занурюватися по шию. Занурюватися з головою не варто – це може призвести до різкого охолодження організму. Перебувати в крижаній воді можна 3-5 секунд.

Правило третє. Відмовтеся від «зігрівання»  алкогольними напоями. Алкоголь сприяє розширенню периферійних судин. Це збільшує тепловіддачу, тому тіло дуже швидко втрачатиме тепло.

Варто відмовитися від паління, адже воно порушує кровообіг і прискорює охолодження.

Правило четверте. Після купання відразу слід одягнути теплий сухий одяг. Він має бути просторим, зручним, із мінімальною кількістю ґудзиків та застібок.

Правило п'яте. Пірнати в ополонку можна лише в тому  разі, якщо ви повністю здорові. А ще  бажано  перед  пірнанням порадитись зі своїм  сімейним лікарем.

Не можна пірнати в ополонку, якщо маєте  хронічні соматичні  або інфекційні захворювання.  У непідготовлених же людей існують ризики смерті або через реакцію нейрогенного холодового шоку, або через  гіпотермію!

Купатися можна лише в спеціально обладнаних місцях під наглядом  рятувальників і медичних працівників.

 Також застерігаємо, що занурення в крижану воду жодним чином не допоможе зміцнити імунітет до гострих респіраторних вірусних інфекцій, COVID-19, тощо. У  час підвищеної захворюваності на ГРВІ в т.ч. коронавірусної інфекції відвідувати масові скупчення людей – означає наражати себе на небезпеку інфікуватись, тому варто дотримуватись всіх протиепідемічних  норм та правил.



« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень