День української хустки

Дата: 07.12.2023 12:29

7 грудня День української хустки.

Це свято - досить нове, на його меті стоїть об'єднання жінок різної професії, віку та національності, задля збереження українських традицій, звичаїв та національної ідентичності.

Раніше хустка була беззмінним атрибутом українок, який носили впродовж усього року.

Хустка завжди вважалася потужним оберегом. Якщо хлопець збирався в далеку дорогу, дівчина давала йому свою хустку на знак того, що дочекається його.

Якщо хворіло немовля, його сповивали в мамину хустку. Боячись пристріту і поганих думок заздрісників, обличчя дитині витирали сподом спідниці або виворітним боком ношеної хустки.

За хусткою - її тканиною та оздобленням - можна було впізнати рівень достатку родини.

З нагоди дня української хустки бажаємо кожному відчувати себе часткою великої української родини, спільно підтримувати традиції та зберігати нашу культурну спадщину.

Нехай українська хустка буде для вас не лише елементом стилю, але й мостом до спогадів про багату історію та теперішній день нашого незалежного народу.