Що таке національний превентивний механізм?

Дата: 29.11.2023 11:08

#національнийпревентивниймеханізм

Що таке національний превентивний механізм?

Відвідування будь-якого місця, що знаходиться під юрисдикцією та контролем держави, де утримуються чи можуть утримуватися особи, позбавлені волі, за розпорядженням державного органу чи за його вказівкою, або з його відома чи мовчазної згоди.

Повноваження НПМ:

- безперешкодний доступ до будь-якого місця невсободи;

- відвідування без попереднього повідомлення про час і мету відвідувань та без обмеження їх кількості;

- ознайомлення з інформацією з обмеженим доступом;

- проведення з особами приватних бесід, з метою отримання інформації стосовно поводження з ними і умов їх тримання.

!Кожен може без обмежень і перешкод звернутися до Уповноваженого у порядку, передбаченому чинним законодавством!

У випадку порушення Ваших прав, а також наявності інформації про факти катувань, жорстоких, нелюдських або таких, що принижує гідність, видів поводження та покарання,кожен має право інформувати Уповноваженого на електронну пошту: hotline@ombudsman.gov.ua;