Поліомієліт

Дата: 24.10.2023 14:16

24 жовтня - Всесвітній день боротьби з поліомієлітом.

Одним з десяти захворювань, який входить в Календар профілактичних щеплень, є поліомієліт - високо контагізоване захворювання, зумовлене поліовірусом. Він вражає нервну систему і може викликати параліч або навіть смерть всього за кілька годин.

Зараз в Україні лише 80,1% дітей віком до 1 року отримали три дози щеплення від поліомієліту

Поліомієліт викликають поліовіруси, що потрапляють до організму зазвичай через немиті руки та іноді через брудну воду. Поліовірус поширюється непомітно і швидко, і дуже часто - через відсутність будь-яких симптомів у більшості інфікованих.

В Україні вакцинація від поліомієліту входить у перелік обов`язкових гарантованих державою щеплень. Їх можна зробити у державних медичних закладах безоплатно.

ЗАКЛИКАЄМО БАТЬКІВ ВЧАСНО ВАКЦИНУВАТИ ДІТЕЙ ВІД ПОЛІОМІЄЛІТУ І НАДОЛУЖИТИ ПРОПУЩЕНІ ЩЕПЛЕННЯ