«Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб»

Дата: 03.08.2023 16:40

Фото без опису

Згідно постанови КМУ  № 709 від 11 липня 2023 року  «Деякі питання підтримки внутрішньо переміщених осіб»

З 1 серпня 2023 р. виплата допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам продовжується автоматично на один шестимісячний період. Водночас, виплата допомоги не продовжується особам, які перебувають за кордоном більш як 30 календарних днів підряд, відбувають покарання в місцях позбавлення волі, повернулися до покинутого місця проживання на територіях, включених до переліку територій, щодо яких не визначено дати завершення бойових дій (припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації. Окрім цього, визначені категорії внутрішньо переміщених осіб, яким з 1 вересня 2023 року виплата допомоги припиняється. Це стосується, зокрема, внутрішньо переміщених осіб, які після набрання чинності цієї постанови придбали транспортний засіб (механізм), що підлягає реєстрації в установленому законодавством порядку, з року випуску якого минуло менш як п’ять рокі; здійснила на суму, що перевищує 100 тис. гривень, купівлю земельної ділянки, квартири (будинку), іншого нерухомого майна; мають на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти у загальній сумі, що перевищує 100 тис. гривень; здійснили операції з купівлі безготівкової та/або готівкової іноземної валюти, а також банківських металів на загальну суму, що перевищує 100 тис. гривень; мають у власності житлове приміщення, що розташовані на територіях, не включених до переліку територій, або на територіях, включених до переліку територій, щодо яких визначено дату завершення бойових дій (дату припинення можливості бойових дій) або тимчасової окупації.