Городоцька територіальна громада

Житомирська область, Житомирський район

Яких кроків варто вжити батькам, якщо ви виявили, що ваша дитина займається кібербулінгом (ображає когось онлайн)?

Дата: 07.06.2023 17:15
Кількість переглядів: 69

Яких кроків варто вжити батькам, якщо ви виявили, що ваша дитина займається кібербулінгом (ображає когось онлайн)?

Нікому з батьків не хочеться думати, що їхня дитина може бути кібербулером, тобто, людиною, яка вдається до цькування в інтернеті.

Але молоді люди іноді втягуються у процес кіберзалякування, кіберсталкінгу (форма цифрового переслідування, що може включати надсилання непристойних повідомлень, загроз, поширення особистої інформації без згоди, постійне стеження за жертвою), чи кібербулінгу, бо це не несе за собою фізичної відповідальності - поки залишається в мережі. Подекуди це відбувається навіть без особливого усвідомлення того, що вони це роблять 

То що ж робити батькам?

1. Зʼясуйте, чому це відбувається. Поговоріть з дитиною (без агресії – у форматі діалогу) та встановіть факти цього інциденту. Ми можемо подекуди не помічати того, що наші діти можуть бути агресорами.

2. Поговоріть про офлайн-життя дитини, можливо, проблеми саме там, і таким чином дитина шукає вивільнення своїм емоціям в онлайні.

3. Пояснюйте дітям, що існує розмита межа між тим, що для когось може бути смішно, а для інших може бути образливо та неприємно. Поясніть, що залякування та агресія у мережі може призвести до проблем у закладі освіти, до втрати друзів, і ця поведінка є неприйнятною.

4. Демонструйте власним прикладом, моделюйте та заохочуйте позитивну поведінку дитини, висловлюйте дитині похвалу та підтримуйте її починання.

5. Вчіться на цьому. Перш за все, допоможіть своїй дитині розібратися у тому, що сталося. Подумайте про те, що ви могли б зробити по-іншому як батьки чи сім’я, і поділіться своїми знаннями з іншими батьками та опікунами.

На наступному тижні ми розкажемо вам про те, чого краще НЕ робити батькам, якщо вони дізналися, що їхня дитина є кібербулером. На зв’язку 

Цей проєкт реалізується #stop_sexтинг у партнерстві з Ресурсним Центром Недержавних Організацій, за фінансової підтримки Українського Гуманітарного Фонду.

Управління ООН з координації гуманітарних справ / OCHA Ukraine

#stop_sexтинг #не_ведись« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень