Міжнародний день пам`яток і визначних місць

Дата: 18.04.2023 14:57

18 квітня у світі відзначають Міжнародний день пам`яток і визначних місць, а в Україні - День пам`яток історії та культури.

Девізом Міжнародного дня пам`яток та історичних місць стали слова: "Збережемо нашу історичну батьківщину"

Україна - держава з багатовіковою історією та культурою. Сьогодні, через дії армії росії в Україні зруйновані численні пам`ятки архітектури.

Руйнування об`єктів культурної спадщини є воєнним злочином за Гаазькою конвенцією 1954 року. У ці важкі дні пам`яткоохоронці за допомогою працівників комунальних служб та волонтерів в різних куточках України мобілізувалися для захисту нашого історичного надбання

Завдання цього свята - ще раз нагадати світовому суспільству про різноманіття культурної спадщини створеної зусиллями багатьох народів за всю історію людства, її вразливість та необхідність збереження для майбутніх поколінь.