Городоцька територіальна громада

Житомирська область, Житомирський район

ГОРОДОЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА ОГОЛОШУЄ ПОШУК КАНДИДАТІВ У ПРИСЯЖНІ РАДОМИШЛЬСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Дата: 23.01.2023 09:04
Кількість переглядів: 124

Фото без опису

         У зв'язку з закінченням в березні місяці 2023 року терміну дії повноважень присяжних Радомишльського районного суду Житомирського району Житомирської області.

 

ГОРОДОЦЬКА СЕЛИЩНА РАДА
ОГОЛОШУЄ
ПОШУК КАНДИДАТІВ У ПРИСЯЖНІ

РАДОМИШЛЬСЬКОГО РАЙОННОГО СУДУ ЖИТОМИРСЬКОГО РАЙОНУ ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Мета: затвердити список присяжних Радомишльського районного суду Житомирського району Житомирської області у кількості 4 особи.

 

Підстава: Лист Радомишльського районного суду Житомирського району Житомирської області №02-09/10/2023 від 13.01.2023.

            Якщо Ви постійно проживаєте на території, на яку поширюється юрисдикція Радомишльського районного суду Житомирського району Житомирської області, та виявили бажання бути присяжним, просимо подати до 18 лютого 2023 року до Городоцької селищної ради за адресою: вул. Поштова, 23 наступні документи:

 

 1. Власноручно написану заяву про включення до списку присяжних відповідного районного суду (див. зразок).
 2. Ксерокопії паспорта громадянина України (1-4 сторінка та сторінка з інформацією про останнє місце проживання), або ксерокопію паспорта громадянина України у вигляді ID-картки та довідку про реєстрацію місця проживання або місця перебування.
 1. Документ, що підтверджує відсутність судимостей.
 2. Документ, що підтверджує відсутність хронічних психічних чи інших захворювань, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.

 

Додаткова інформація:

            Присяжним є особа, яка у випадках, визначених процесуальним законом, та за її згодою вирішує справи у складі суду разом із суддею або залучається до здійснення правосуддя.

Справи, до розгляду яких залучаються присяжні

Цивільні справи про:

 • обмеження, поновлення цивільної дієздатності особи або визнання недієздатною;
 • визнання особи безвісно відсутньою чи померлою;
 • усиновлення;
 • надання особі психіатричної допомоги;
 • примусову госпіталізацію особи до протитуберкульозного закладу;

           Кримінальні справи щодо злочинів, за вчинення яких передбачено довічне позбавлення волі. Такі справи за клопотанням обвинуваченого слухаються судом присяжних у складі двох професійних суддів та трьох присяжних.

Хто може стати присяжним?

          Відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» присяжним може бути обраний громадянин України, який досяг 30 років і постійно проживає на території, на яку поширюється юрисдикція відповідного суду.

Хто не може бути присяжним?

Присяжними не можуть бути громадяни, які:

 

 1. Визнані судом обмежено дієздатними або недієздатними.
 2. Які мають хронічні психічні чи інші захворювання, що перешкоджають виконанню обов'язків присяжного.
 3. Які мають незняту чи непогашену судимість.
 4. Народні депутати України, члени Кабінету Міністрів України, судді, прокурори, працівники правоохоронних органів (органів правопорядку), військовослужбовці, працівники апаратів судів, інші державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, адвокати, нотаріуси, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Вищої ради правосуддя.
 5. Особи, на яких протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення.
 6. Громадяни, які досягай шістдесяти п'яти років.
 7. Особи, які не володіють державною мовою.

Гарантії прав присяжних

           Присяжним за час виконання ними обов'язків у суді виплачується винагорода.

           За присяжними на час виконання ними обов'язків у суді за місцем основної роботи зберігаються всі гарантії та пільги, визначені законом. Час виконання присяжним обов'язків у суді зараховується до всіх видів трудового стажу. Звільнення присяжного з роботи або переведення на іншу роботу без його згоди під час виконання ним обов'язків у суді не допускається.

            На присяжних поширюються гарантії незалежності і недоторканності суддів, установлені законом, на час виконання ними обов'язків із здійснення правосуддя. За обґрунтованим клопотанням присяжного заходи безпеки щодо нього можуть уживатися і після закінчення виконання цих обов'язків.

Присяжні є суб'єктами декларування

          Відповідно до підпункту «ґ» пункту 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» до суб'єктів декларування та відповідальності за корупційні правопорушення відносяться присяжні (під час виконання ними обов'язків у суді), тобто, під час залучення до розгляду конкретної справи.

           У особи з моменту виконання обов'язків присяжного, виникає зобов'язання подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

 

ЗРАЗОК ЗАЯВИ

 

Городоцька селищна рада

 

_____________________________________

(прізвище. їм 'я, по батькові

кандидата у присяжні в родовому відмінку)

_____________________________________

(постійне місце проживання кандидата в присяжні)

______________________________________

 (контактний номер телефону)

(електронна адреса кандидата в присяжні)

 

Заява

Прошу обрати мене до складу присяжних Радомишльського районного суду Житомирського району Житомирської області.

Обставини, передбачені частиною другою статті 65 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», які унеможливлюють мою участь у здійсненні правосуддя відсутні.

Надаю згоду на обробку і використання моїх персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних», а також оприлюднення відомостей стосовно мене, як кандидата в присяжні на офіційному сайті Городоцької селищної ради.

Перелік документів, що додається до заяви:

______________                                                                    ________________

(число) (місяць) (рік)                                                                                                            (підпис)


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень