Городоцька територіальна громада

Житомирська область, Житомирський район

НОВОРІЧНІ ЗАБАВКИ – ЧИ БЕЗПЕЧНІ ВОНИ?

Дата: 30.12.2022 08:59
Кількість переглядів: 155

Фото без опису

НОВОРІЧНІ  ЗАБАВКИ  – ЧИ  БЕЗПЕЧНІ   ВОНИ? 

 

    У багатьох родинах  святковий настрій   у період зимових  свят воліють підтримувати нехитрими атрибутами, які особливо подобаються дітлахам. Одначе деякі з таких товарів  слід використовувати з неабиякою пересторогою. Адже під  красивою обгорткою подекуди може ховатися потенційна небезпека.

Бенгальські вогні

Виявляється, ця забавка  може нести серйозну шкоду  здоров’ю.  До  складу бенгальських вогнів (це можна прочитати на упаковці)  входять  порошки алюмінію або магнію, декстрин  чи крохмаль. А ще   барій нітрат - отруйна речовина. Усі ці компоненти  у складі суміші  при горінні утворюють гази – які    є шкідливими для здоров’я.  Особливо слід бути уважним, аби іскри не потрапили в рот. Адже отруєння солями барію може трапитися  під час потрапляння їх у шлунок.

 Основними симптомами такого  отруєння  є підвищення тиску та запальні захворювання шлунково-кишкового тракту. Також  може бути ураженою  серцева мускулатура. Оксид барію, який утворюється при горінні нітрату барію,  також дуже небезпечний при потраплянні всередину  організму  – смертельна доза складає лише  0,2 грама.  Втім,  такі страшні наслідки можуть настати  лише під час  впливу на органнім чистого реактиву.   А у бенгальських вогнях використовується дуже мала кількість даної сполуки - до того ж, у розведеному вигляді. Інакше подібний  виріб  взагалі не допустили б у вільний продаж.   Попри це  з бенгальським вогнями все одно слід поводитися дуже обережно – тримати їх на витягнутій руці, уникати потрапляння іскри на шкіру, не вдихати дим. А після використання обов’язково слід помити руки з милом.

 

 

 

 «Штучний сніг»

  Балончики з такою назвою продаються у базарних кіосках, в супермаркетах та іграшкових магазинах. Багато хто купує їх,  розпилюючи такий «сніг» вдома – на ялинку, підвіконня чи меблі. Така пінява суміш й справді виглядає мов сніговий покров – і робить вдома святкову ауру. Тим паче, що справжнього снігу надворі немає.  

Але ж  «штучний сніг» –  це зовсім не сніг. Типовий його склад є таким: вода, зріджений вуглеводневий газ, метилен диметиловий ефір, стеаринова кислота,  пальмітинова кислота, акриловий кополімер. Суміш виходить з балончика у формі аерозолю – а це передбачає обов’язкову наявність пропеленту. Тобто – зрідженого вуглеводного газу.  А у характеристиці таких газів є небезпечні   моменти. Зокрема,  зріджені гази на тілі людини можуть викликати обмороження, яке нагадує опік. Людина, котра знаходиться в атмосфері з невеликим вмістом зрідженого газу, може відчувати кисневе голодування. В окремих випадках є навіть небезпека запаморочення  -  а потім настає мовби стан сп’яніння, безпричинна веселість.  А  подекуди – навіть  втрата свідомості. Стосовно стеаринової та  пальмітинової кислоти – то при  неправильному використанні балончика вони можуть викликати механічне подразнення дихальних шляхів.

То купувати чи не купувати подібні забавки? Кожен вирішує сам. Але   варто бути дуже обережними при використанні подібних новорічних атрибутів, аби не  завдати шкоди здоров’ю.

 

Відділ комунікації, організаційної та  інформаційно-роз’яснювальної роботи  ДУ «Житомирський обласний центр контролю та профілактики хвороб  МОЗ України».

 

 

 

 

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень