СІЛЬ І НАШЕ ЗДОРОВ’Я: КОРИСНІ ПОРАДИ
СІЛЬ І НАШЕ ЗДОРОВ’Я: КОРИСНІ ПОРАДИ
Сіль – це невід'ємна частина практично будь-якої страви. Вона вкрай необхідна для життєдіяльності людини. Щодня більшість з нас використовує сіль у харчуванні. Проте слід робити це збалансовано – знаючи про корисні та шкідливі властивості солі.
Цікаві факти про сіль
• Поварена сіль, або харчова сіль (хлорид натрію, NaCl; столова, кам'яна або харчова сіль) -- харчовий продукт, що являє собою безбарвні кристалами.
Сіль природного походження має домішки інших мінеральних солей, які можуть надавати їй відтінки різних кольорів (сірого чи бурого). Виготовляється у різних видах: великого та дрібного помелу, чиста, йодована, нітритна тощо.
• Сіль поділяється на види: кам'яна, кухонна, екстра, йодована, морська, екзотична.
• Сіль (хлористий натрій) містить у своєму складі також марганець, залізо, кальцій, фтор, цинк, селен.
• Основні складники солі – це хлор і натрій. Хлор є основною складовою шлункового соку. Соляна кислота, до складу якої він входить, допомагає розщеплювати та перетравлювати білки, а також вбиває хвороботворні бактерії, що потрапляють із їжею. Іони хлору беруть участь у проведенні нервових імпульсів. Натрій підтримує кислотно-лужний та водно-сольовий баланс організму, бере участь у переміщенні глюкози та амінокислот через мембрани клітин у всьому організмі, у передачі нервових імпульсів, а також у нормалізації складу крові, лімфи та міжклітинної рідини. У травленні натрій сприяє засвоєнню вуглеводів. Ще одна функція натрію – участь у скороченні м'язових волокон разом із кальцієм.