ПСОРІАЗ – НЕ ВИРОК

Дата: 02.11.2022 09:32

Цифри і факти

•   Псоріаз — це неінфекційне хронічне захворювання шкіри. Збій у процесі регенерації шкіри призводить до пришвидшеного відновлення її клітин.

•   Головний прояв псоріазу – утворення на тілі хворого   яскраво-червоних бляшок, до яких кріпляться сріблясто-білі лусочки.

•   Зазвичай псоріатичні бляшки вперше з’являються у місцях, що часто піддаються тертю і тиску: розгинальна поверхня ліктьових та колінних суглобів, сідниці. Однак можлива їх поява на різних ділянках тіла – навіть на  шкірі волосистої частини голови, долонях, стопах, зовнішніх статевих органах, нігтях. За тяжкого перебігу недуга може вражати внутрішні органи та суглоби.

•   Псоріаз може розвинутися в будь-якому віці --  проте найчастіше проявляється до 30 років. Захворюваність не залежить від статі.

•   Ця недуга не заразна, отримати псоріаз від контакту з хворим неможливо (наприклад, унаслідок дотиків до уражених ділянок шкіри).

•   Понад 125 мільйонів  людей у світі хворіє на псоріаз чи псоріатичний артрит -- за даними Міжнародної федерації асоціацій псоріазу IFPA. При цьому 77% таких людей зазнають стигматизації через свою недугу.

•   В Україні   півтора мільйона людей живуть з  псоріазом.

На Житомирщині близько 5000 чоловік перебувають на диспансерному обліку з діагнозом псоріаз.

Можливі ускладнення при псоріазі:

• висипання з гнійним вмістом, які зливаються в одне велике ураження (генералізований пустульозний псоріаз);
  • злиття еритем, плям червоного кольору з висипкою (псоріатична еритродермія);