Городоцька територіальна громада

Житомирська область, Житомирський район

Про обмеження перебування дітей у вечірній час на вулицях та в закладах громадського харчування без супроводу дорослих

Дата: 29.12.2021 15:57
Кількість переглядів: 150

         На передодні Новорічних свят служба у справах дітей Городоцької селищної ради нагадує, що з метою попередження злочинності як з боку дітей, так і проти них самих, а також стимулювання відповідальності батьків за виховання та розвиток дітей   працівниками поліції проводяться профілактичні вечірні рейди. Один з таких рейдів  було проведено  17.12.2021 року  працівниками відділення поліції № 3 Житомирського РУП ГУНП в Житомирській області .

      В ході рейду проведення перевірено  дотримання власниками розважальних закладів обмежень  щодо відвідування їх неповнолітніми, проведено інструктаж представників торгових об’єктів про недопущення  продажу  алкогольних напоїв та  тютюнових виробів  неповнолітнім. 

      У розважальних закладах неповнолініх не виявлено, проте на вулиці після 22 години виявлено  неповнолініх дітей,  з якими проведено роз’яснювальну роботу щодо належної організації  дозвілля.

Стосовно 2 неповнолітніх складено протоколи за ст. 175? «Куріння тютюнових виробів у заборонених місцях» КУпАП.

        Шановні батьки!

     Законодавством України про охорону та захист прав дитини встановлено відповідальність за факти перебування дітей без супроводу дорослих у вечірній час в громадських місцях, а саме:

         Кодекс України про адміністративні правопорушення:

Ст.180-1. Порушення порядку перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування.Згідно зі ст. 255 КУ КпАП, протоколи про порушення ст. 180-1 КУ КпАП вправі складати працівники поліції

    Далі справи про адмінправопорушення за перебування дітей у нічний час у розважальних закладах розглядатимуть у суді (ст. 221 КУ КпАП).Посадових осіб підприємств, установ, організацій сфери розваг або громадського харчування очікує штраф у розмірі від 20 до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

        Закон України «Про охорону дитинства»:

Ст.20-1. Особливості перебування дітей у закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг, або закладах громадського харчування. Діти віком до 16 років з 22.00 до 6.00 години можуть перебувати у розважальних закладах, закладах громадського харчування лише в присутності батьків чи законного представника дитини.

        Відтак, про що потрібно пам’ятати!

        Дітям заборонено з 22:00 до 06:00 перебувати без супроводу батьків у громадських місцях!

    Власники закладів розваг та громадського харчування з 22:00 до 06:00 години мають право вимагати у відвідувачів документи, що підтверджують досягнення ними 16-річного віку.

    У разі виявлення дитини в розважальному закладі чи в громадських місцях (парки, вулиці, території шкіл та дитячих садків, дитячі та спортивні майданчики, бари, дискотеки, магазини з алкогольною продукцією тощо) у нічний час, буде притягнуто до адміністративної відповідальності батьків за неналежне виконання батьківських обов’язків (ст. 184 Ку КУпАП)

 

 

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень