«Гаряча лінія» для осіб, які постраждали від домашнього насильства

Дата: 03.11.2021 08:37

Для осіб, які постраждали від домашнього насильства, працює урядова «гаряча лінія»

В Україні за телефонним номером 15-47 цілодобово працює урядова «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів – безкоштовні, анонімні та конфіденційні.

Законом України «Про протидію торгівлі людьми» визначено, що торгівля людьми – це здійснення незаконної угоди, об’єктом якої є людина, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, в тому числі сексуальної, з використанням обману, шахрайства, шантажу, вразливого стану людини або із застосуванням чи погрозою застосування насильства, з використанням службового становища або матеріальної чи іншої залежності від іншої особи, що відповідно до Кримінального кодексу України визнаються злочином.

Домашнім насильством, відповідно до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», вважається діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім’ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім’єю, але не перебувають (не перебували) в родинних відносинах чи в шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, в тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.

Якщо людина опинилась у складних обставинах, спричинених насильством у сім’ї чи його реальною загрозою, якщо стала жертвою торгівлі людьми та прагне повернутися до нормального життя або якщо вам стало відомо про такі випадки – за телефонним номером 15-47 фахівці готові цілодобово надати психологічну підтримку, консультацію та зареєструвати відповідне звернення до державних органів.